Nocny bieg uliczny STOP DOPALACZOM - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny bieg uliczny STOP DOPALACZOM

plakat_nocny_biegMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy wraz z Komenda Powiatowa Policji w Słupcy zorganizowali I Nocny Rekreacyjny Bieg Uliczny „5  Z  PASJ¡” . Pierwsza edycja biegu odbyła się pod hasłem „Stop dopalaczom”. Przedsięwzięcie promowało zdrowy i aktywny styl życia oraz wskazywało alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego wolne od stosowania używek. Około 250 uczestników biegu wyraziło swoje poparcie dla sportu jako „pozytywnego dopalacza” oraz sprzeciw wobec obecności środków odurzających w codziennym życiu.

W miniony piątkowy wieczór na drogach Słupcy pojawili się fani zdrowego stylu życia, którzy uczestnicząc w 5 kilometrowym biegu poprzez pięć słupeckich rond chcieli wyrazić swoje poparcie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a jednocześnie chcieli zwrócić uwagę na problem zażywania dopalaczy przez młodych ludzi. Pomysłodawcy biegu, policjanci, pracownicy urzędu miasta oraz przedstawiciele innych instytucji i liczni sponsorzy swoimi działaniami wpisali się w Wielkopolski Program Profilaktyczny „Dopalacze niszczą życie” rekomendując życie wolne od używek.

W przedsięwzięciu brali udział biegacze z całego powiatu słupeckiego. Nie zabrakło uczniów szkół wraz z dyrektorami i nauczycielami, całych rodzin oraz seniorów. Utworzono specjalną grupę rowerową. Zawodników wystartowali dyrektor MOSiR oraz Komendant Powiatowy Policji w Słupcy. Policjanci i strażacy zabezpieczali trasę biegu, dbając o bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami. Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek i ognisko. Chętni wysłuchali prelekcji dot. zgubnego wpływu dopalaczy na życie człowieka oraz obejrzeli fragment filmu o skutkach zażywania dopalaczy. Inicjatywa zyskała poparcie wielu osób i okazała się wielkim sukcesem. Uczestnicy i organizatorzy biegu pokazali, że w jesienne wieczory można spędzać czas aktywnie i kreatywnie.
 
bieg_1
bieg_2
bieg_3
bieg_4
bieg_5
bieg_6
bieg_7
bieg_8
bieg_9
bieg_10
bieg_11
bieg_12
bieg_13
bieg_14
bieg_15