Chciał dac łapówkę policjantom - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał dac łapówkę policjantom

pieniadze_i_parPod koniec minionego tygodnia słupeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaoferował im pieniądze w zamian za odstąpienie od ukarania. Mieszkaniec gminy Strzałkowo wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i chcąc uniknąć płacenia mandatu obiecał policjantom łapówkę. W ten sposób chcąc się wyłgać od wykroczenia popełnił przestępstwo. Za taki czyn grozi  nawet do 8 lat więzienia.

8 października w Słupcy policyjny patrol zauważył samochód, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierujący autem mężczyzna usiłował wręczyć policjantowi korzyść majątkową w postaci 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyznę pouczono o przysługujących mu uprawnieniach i zatrzymano do czasu wyjaśnienia sprawy. Okazało się, że kierowca miał jeszcze coś do ukrycia. Jak ustalili policjanci prowadził auto mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Kodeks karny przewiduje dla osoby, która udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.