KWP - Konwojent, który ukradł 8 mln zł   - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Konwojent, który ukradł 8 mln zł  

konwojent_8212_kopiaPolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu publikują nagranie z wizerunkiem konwojenta, który ukradł prawie 8 mln zł. Proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który w połowie lipca zniknął z gotówką. W firmie, w której się zatrudnił, posługiwał się danymi osobowymi innej osoby.


Funkcjonariusze zajmujący się sprawą kradzieży przez konwojenta prawie 8 mln zł mają nagranie z zarejestrowanym wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny. Wszystkie osoby które miały z nim kontakt albo mogą pomóc w jego identyfikacji proszone są informacje. Można je przekazać pod nr tel. 997 albo poprzez infolinię 61 84 13 111.

Do kradzieży doszło 10 lipca br. w podpoznańskim Swarzędzu. Dwóch konwojentów weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem porzucone auto znaleziono. Konwojent i pieniądze z samochodu zniknęły. Według szacunków było to prawie 8 mln zł.

Policjanci z KWP w Poznaniu którzy prowadzą śledztwo ustalili, że mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy temu podając dane osobowe innej osoby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamery bankomatu na poznańskim Grunwaldzie. Na materiale filmowym zarejestrowany jest wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Mężczyzna ma ogolona głowę i charakterystyczny zarost [UTF-8?]– długa brodę. Możliwe jest, że po kradzieży pieniędzy, po 10 lipca mężczyzna mógł zmienić wygląd.

Z informacji posiadanych przez policjantów wynika, że podejrzany w ostatnich trzech miesiącach mógł wynajmować mieszkania w Łodzi i Poznaniu. Jest także prawdopodobne, że mógł kupować samochód.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób miały styczność z poszukiwanym mężczyzną, policjanci proszą o kontakt. Proszą o informacje także te osoby, które mogą pomóc w jego identyfikacji. Kontakt pod nr telefonu 997 lub 61 84 13 111.

 

konwojent
konowjent2

 

Film można obejrzeć na stronie:

www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/poszukiwany-8-milionow.flv