Słupecki policjant "super gliną" rejonu konińskiego - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słupecki policjant "super gliną" rejonu konińskiego

jarzabek_1Laureatów plebiscytu SuperGlina 2014 poznaliśmy pod koniec maja br. W drodze głosowania sms-owego wyłoniono dziewięcioro policjantek i policjantów, którzy cieszyli się największym uznaniem wśród mieszkańców - czytelników dziennika Głos Wielkopolski. Uroczystość uhonorowania zwycięzców odbyła się 11 czerwca na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborowej.

Wśród nagrodzonych znalazł się sierż. sztab. Łukasz Jarząbek – dzielnicowy ze Słupcy, który został Super Gliną regionu konińskiego.

Plebiscyt SuperGlina został zorganizowany po raz pierwszy. O ten nietuzinkowy tytuł rywalizowało 82 osoby – policjantki i policjanci zgłoszeni do konkursu przez mieszkańców Wielkopolski.
Jak się okazało, w większości przypadków, zgłoszenie policjanta do plebiscytu było wyrazem szczególnej wdzięczności za jego postawę i zaangażowanie, często wykraczające poza rutynowe czynności służbowe. Celem plebiscytu było przybliżenie sylwetek policjantów, którzy pod wieloma względami wyróżniają się nie tylko w służbie, ale również poza nią.

Plebiscyt został organizowany przez dziennik Głos Wielkopolski i Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Liczba zgłoszonych do plebiscytu policjantek i policjantów pozytywnie zaskoczyła organizatorów. W wielu rejonach laureatów wybrano już na szczeblu powiatowym.

11 czerwca na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborowej odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. Zwycięzcy odebrali statuetki, nagrody i serdeczne gratulacje z rąk Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego pana Adama Pawłowskiego, szefa wielkopolskich policjantów insp. Rafała Batkowskiego oraz Wiceprzewodniczącego ZW NSZZP woj. wielkopolskiego Błażeja Dulata. W uroczystości uczestniczyli kierownicy komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Spośród nominowanych do tytułu SuperGlina 2014 policjantów i policjantek wyłonionych zostało troje laureatów:

1 miejsce – st. asp. Adam Rakowski z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie
2 miejsce – mł. asp. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie
3 miejsce – nadkom. Roma Figaszewska z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym


Sierż. sztab. Łukasz Jarząbek z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy był najlepszy spośród policjantów z czterech komend powiatowych policji regionu konińskiego (Konin, Koło, Turek, Słupca).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

jarzabek_2
jarzabek_3
jarzabek_4