Podsumowanie rocznej pracy policjantów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie rocznej pracy policjantów

kopia_dsc0483516 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy odbyła się roczna narada, podczas której podsumowano minionych 12 miesięcy. Obecny był na niej I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski. Oprócz kadry kierowniczej, policjantów, pracowników cywilnych w odprawie uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Słupeckiego, Wice Burmistrz Słupcy i Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Podsumowując miniony rok z perspektywy słupeckich policjantów, ich pracy i zdarzeń do jakich doszło na terenie powiatu, można ocenić, że był on w miarę bezpieczny.

W porównaniu do roku 2013 odnotowano  spadek przestępstw o prawie 40 %. Policjanci wykryli niemal 90 % z nich. Słupecka jednostka policji osiągnęła najlepszy wynik w Wielkopolsce pod względem najniższej dynamiki wszczęć. Było to  spowodowane znacznie mniejszą liczbą przestępstw drogowych, narkotykowych, gospodarczych i kryminalnych. W 2014 roku nie było zabójstw, zdarzeń z ciężkim uszkodzeniem ciała, czy zgwałceń,  zanotowano 2 rozboje oraz 6 kradzieży samochodów. Te dobre statystyki to wynik pracy kryminalnych i mundurowych, a także większej świadomości społeczeństwa odnośnie zagrożeń i sposobów ich unikania.

Niepokoić może pewien wzrost liczy zdarzeń drogowych, do jakich doszło w minionym roku w powiecie słupeckim. Mimo dużego wysiłku policjantów w zapobieganiu tego typu zdarzeniom, podejmowaniu różnych akcji i działań profilaktycznych w ubiegłym roku zanotowano 525 kolizji i wypadków ( w 2013 – 511 zdarzeń), w tym 47 wypadków, gdzie rannych zostały 42 osoby, a  13 osób śmierć poniosło. W 2013 roku liczba ofiat śmiertelnych to 6 osób.

Słupecka Policja w 2014 r. kontynuowała cykl spotkań ze społeczeństwem w postaci 6 debat w różnych gminach, gdzie mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych lub zamieszkania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z pewnością w pamięci policjantów i mieszkańców powiatu zapadła wrześniowa uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy połączona z wystawą zdjęć i sprzętów policyjnych w Muzeum Regionalnym w Słupcy pod nazwą „Policja dawniej i dziś”.

Nie można też nie wspomnieć o sukcesach policjantów. We wrześniu policjant z Posterunku Policji w Zagórowie mł. asp. Emil Wojtczak – dzielnicowy z gminy Lądek zajął drugie miejsce  spośród prawie 70 dzielnicowych podczas turnieju na najlepszego dzielnicowego w garnizonie wielkopolskim. W listopadzie wyróżniono „Kryształową Gwiazdą” mł.asp. Daniela Majewskiego oraz st. asp. Ryszarda  Błaszczaka, którzy dzięki swojemu zdecydowaniu uratowali życie 4 osobom. 

Na uwagę zasługuje też fakt, że policjant z Posterunku Policji w Strzałkowie mł. asp. Zbigniew Stańczyk znalazł się, jako jeden z czterech Polaków, wśród oddelegowanych decyzją Komendanta Głównego Policji do wakacyjnej pracy w Chorwacji. Funkcjonariusz asystując chorwackim mundurowym w czynnościach służbowych, udzielał pomocy polskim turystom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach i z uwagi na barierę językową nie byli w stanie poradzić sobie z ich rozwiązaniem.

 

kopia_dsc04842
kopia_dsc04850
kopia_dsc04878