Włamywacz spędzi sylwestra w areszcie - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz spędzi sylwestra w areszcie

kopia_wlam_2Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zatrzymali na gorącym uczynku włamania do sklepu mężczyznę. W chwili ujęcia kradł pieniądze z kasy. Jego wspólnika zatrzymali w pościgu funkcjonariusze z Konina. Złodziejski duet tworzyli bracia. Jeden z nich został aresztowany na trzy miesiące.

W nocy 29 grudnia zainteresowanie policjantów patrolujących gminę Lądek wzbudził zaparkowany obok jednego z punktów handlowych w Ciążeniu samochód. Funkcjonariusze zauważyli również uszkodzone drzwi wejściowe do sklepu. Natychmiast podjęli interwencję. Zatrzymali mężczyznę w chwili, gdy stał przy ladzie i przekładał  pieniądze z kasy do torby. Jego wspólnik uciekł z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu.  Policjanci w sklepie znaleźli przygotowane  do wyniesienia papierosy różnych marek. Właściciel określił, że z kasy ukradziono kilkaset złotych.

Okazało się, że włamywacze, to trzydziestokilkuletni bracia z Konina. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Kryminalni zajmujący się sprawą udowodnili, że złodziejski duet wcześniej też działał na terenie powiatu słupeckiego. W nocy z 11 na 12 grudnia włamali się do sklepu w Wilcznej gm. Słupca, skąd ukradli papierosy różnych marek oraz pieniądze. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu mogli popełnić jeszcze inne czyny. Określają sprawę jako rozwojową.

Decyzją sądu młodszy z braci został aresztowany. Starszego po przesłuchaniach zwolniono do domu, gdzie będzie czekał na rozprawę.

 

kopia_wlam_3
kopia_wlam_1a