Policyjna wystawa w muzeum cieszyła się dużym zainteresowaniem - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna wystawa w muzeum cieszyła się dużym zainteresowaniem

muzeum_maleOd 8 do 20 września w Muzeum Regionalnym w Słupcy mieszkańcy naszego powiatu mieli możliwość oglądania wystawy fotograficznej pod nazwą „Policja dawniej i dziś”. Wystawę zorganizowano z okazji nadania słupeckiej komendzie policji sztandaru oraz obchodów 95-lecia Policji Państwowej.  Ta wyjątkowa ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Jej pomysłodawcą i realizatorem był podinsp. Sebastian Cichocki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ekspozycja została uzupełniona o pamiątki znajdujące się w posiadaniu miejscowego muzeum. Wystawę podzielono ją na dwie części. W pierwszej części dzięki pomocy Narodowego Archiwum Cyfrowego na wystawie znalazły się fotografie archiwalne policjantów okresu międzywojennego. Zostały one tematycznie zestawione ze zdjęciami dzisiejszych funkcjonariuszy.  Druga część ekspozycji to zdjęcia zrobione przez policjantów w czasie wolnym od służby, a których pasją jest  fotografowanie.

Dla uatrakcyjnienia odwiedzający wystawę mogli  uczestniczyć w krótkiej lekcji historii prowadzonej przez asp. Dariusza Nowickiego. Policjant przygotował prelekcję o służbie w policji w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz w czasach obecnych. Aktywnie włączyli się w oprowadzanie grup też inni policjanci: naczelnik Artur Kamiński, dzielnicowi Łukasz Jarząbek oraz Marcin Czerniak. Dla najmłodszych przygotowano pokazy radiowozów oraz sprzętu policyjnego.

 

muzeum_jedyneczka
muzeum_lo2

 

 

muzeum_jarzebinka_1
muzeum_jarzebinka_2
muzeum_lo
muzeum_mis
muzeum_p-le_1
muzeum_p-le_2
muzeum_p-le
muzeum_sp