Otwarcie wystawy w muzeum - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie wystawy w muzeum

muzeum_male9 września odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pod nazwą „Policja dawniej i dziś”. Wystawę zorganizowano z okazji nadania słupeckiej komendzie policji sztandaru oraz obchodów 95-lecia Policji Państwowej.  Tę wyjątkową ekspozycję będzie można zobaczyć do 20 września. Zapraszamy !

Wernisaż uroczyście otworzył Komendant Powiatowy Policji w Słupcy wraz ze Starostą Mariuszem Roga oraz Burmistrzem Michałem Pyrzykiem. Słowo wstępne wygłosiła dyrektor muzeum Beata Czerniak.  Wystawa fotograficzna „Policja dawniej i dziś”, którą mieszkańcy Słupcy i powiatu będą mogli oglądać w muzeum została pierwszy raz pokazana w Poznaniu w lipcu br. Jej pomysłodawcą i realizatorem był podinsp. Sebastian Cichocki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ekspozycja została uzupełniona o pamiątki znajdujące się w posiadaniu miejscowego muzeum.
Dla uatrakcyjnienia wystawy podzielono ją na dwie części. W pierwszej części dzięki pomocy Narodowego Archiwum Cyfrowego na wystawie znalazły się fotografie archiwalne policjantów okresu międzywojennego. Zostały one tematycznie zestawione ze zdjęciami dzisiejszych funkcjonariuszy.  Zdjęcia przedstawiają m.in. referat policji składający się z samych kobiet, policję wodną, konną, funkcjonariuszy oddziału specjalnego, policyjną obławę czy patrol motocyklowy.
Druga część ekspozycji to zdjęcia zrobione przez policjantów w czasie wolnym od służby, których pasją jest  fotografowanie. Piękne zdjęcia wielkopolskich policjantów ukazują różne obiekty przy wykorzystaniu rozmaitych technik i środków wyrazu.

Chętni odwiedzający wystawę będą mogli  uczestniczyć w krótkiej lekcji historii. Skorzystali z tego w dniu otwarcia uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Słupcy, którzy wraz z wychowawcami przyszli zobaczyć ekspozycję. Specjalnie dla nich asp. Dariusz Nowicki przygotował prelekcję o służbie w policji w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz w czasach obecnych.

 

muzeum_1
muzeum_2
muzeum__4
muzeum__5
muzeum__6
muzeum__7
muzeum_8
muzeum__9
muzeum__10
muzeum_11