Podsumowanie andrzejkowego weekendu - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie andrzejkowego weekendu

z_kontrola_maleOstatni weekend listopada br. to czas tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Na drogach panował wzmożony ruch związany z wyjazdami i powrotami z imprez. Aby zapewnić bezpieczeństwo  uczestnikom ruchu drogowego pracowało więcej patroli policyjnych. W naszym powiecie doszło do niestety do jednego wypadku drogowego. Cieszy natomiast fakt, że mimo działań policyjnych ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze zatrzymali tylko dwóch amatorów jazdy pod wpływem alkoholu.

30 listopada ok. godz. 12.20 w Kowalewie Góry na drodze K-92 kierująca samochodem osobowym 18-letnia mieszkanka gminy Lądek zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Została umieszczona w szpitalu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Kobieta była trzeźwa.

Pracujący na drogach policjanci tylko w sobotę przeprowadzili ponad pięćdziesiąt kontroli pojazdów oraz 165 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że przez cały weekend ujawnili tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. 30 listopada we Włodzimirowie policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gm. Zagórów, który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości ok.  2,6  promila alkoholu w organizmie. Dzień później w Słupcy 54-letni mieszkańca pow. wrzesińskiego  kierował samochodem osobowym mając około 0,56 promila alkoholu w organizmie.