Sezonowe posterunki policji - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sezonowe posterunki policji

lodz_duzeW celu zapewnienia większego bezpieczeństwa turystom i mieszkańcom gmin nad jeziorem  Powidzkim oraz umożliwieniu łatwiejszego dostępu do Policji w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy tworzy Sezonowe Posterunki Policji w Powidzu i Kosewie.

W czasie wakacji dużą popularnością wśród wczasowiczów cieszą się miejscowości położone nad jeziorami, zwłaszcza nad Jeziorem Powidzkim. Zwiększa się liczba mieszkańców tych miejscowości, wzmaga się ruch na drogach prowadzących w te rejony naszego powiatu. Niestety częściej też dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego, wypadków drogowych i wodnych, złodzieje skwapliwie korzystają z obecności tak dużej liczby ludzi i nagromadzonego wokół mienia, które przyciąga wzrok.

Jak co roku nad bezpieczeństwem turystów wypoczywających nad największym akwenem wodnym w naszym powiecie będą czuwali policjanci z posterunków policji w Orchowie i Strzałkowie wzmocnieni dodatkowymi patrolami policjantów z Poznania. Jezioro Powidzkie oraz tereny wzdłuż linii brzegowej obserwował będzie z policyjnej łodzi motorowej specjalny patrol wodny.

Posterunek Sezonowy Policji w Kosewie będzie działał od 29.06 do 01.09. 2013 r. Umiejscowiono go w budynku ZPWR „SZANSA”. Budynek znajduje się w głębi ośrodka, jako drugi po lewej stronie patrząc na wprost od bramy wjazdowej do placówki. Policjanci dyżurować tam będą we wtorki i piątki w godz. 18.00-19.00. W pozostałe dni i godziny proszę kontaktować się pod numerami telefonów: 63 274 13 60 - Posterunek Policji w Orchowie, 63 276 51 97 – Zespół Dzielnicowych w Ostrowitem, 63 274 12 00 – KPP w Słupcy lub telefonem alarmowym 997.
sepp_017

W Powidzu posterunek rozpocznie swa działalność 1 lipca br., a zakończy 1 września. Znajduje się on w budynku, w którym działa ośrodek zdrowia. Policjanci dyżurują w poniedziałki w godz. 16.00-17.00 oraz w czwartki w godz. 10.00-11.00. W pozostałych godzinach funkcjonariusze pracują w terenie, dlatego osoby zainteresowane proszone są o kontaktowanie się pod numerami telefonów: 63 274 13 30 Posterunek Policji w Strzałkowie lub 63 274 12 00 KPP w Słupcy lub telefonem alarmowym 997.

 

lodz_jezioro