Tragiczny finał weekendu - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał weekendu

z_logo_kpp_maleSłupeccy policjanci ustalają przyczyny dwóch wypadków drogowych do jakich doszło w miniony weekend. Jedna osoba nie żyje, pięć rannych osób trafiło do szpitali. Kierowca jednego z pojazdów biorących udział w zdarzeniu prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło 14 czerwca ok. godz. 12.50 w Orchowie na ul. Topolowej. Kierujący Citroenem Berlingo 23 - letni mieszkaniec gm. Słupca wyjeżdżał z łuku drogi, podczas gdy po przeciwległym pasie jechał 13 –letni rowerzysta z gm. Orchowo. Doszło do zderzenia pojazdów. Obrażeń doznał chłopiec kierujący jednośladem i  z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przewieziony do szpitala w Koninie. Jak ustalili policjanci uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

16 czerwca przed godzina pierwszą w nocy w Szyszłowie na prostym odcinku drogi wojewódzkiej z nieustalonych dotąd przyczyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych bmw i peugeota. Peugeotem podróżowała 3 osobowa rodzina z gminy Sompolno. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 37-letni kierowca tego samochodu, jego żona została przewieziona do słupeckiego szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, a ich 5-letni syn do szpitala w Poznaniu z urazem czaszkowo-mózgowym. Kierowca bmw - 63 letni obywatel Austrii - został również hospitalizowany ze złamaniem kciuka oraz stłuczeniem stawów i klatki piersiowej. Jak się okazało prowadził swój samochód będąc pod wpływem alkoholu (ok. 0.6 promila w organizmie). Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zabezpieczono do dalszych badań. Trwa ustalanie przyczyn tego tragicznego zdarzenia.