Wekendowe działania policyjne - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wekendowe działania policyjne

z_kontrola_malePolicjanci cały czas prowadzą na drogach działania na rzecz  poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę, 9 marca, słupecka drogówka prowadziła działania ALKOHOL I NARKOTYKI, aby ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń drogowych powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców. W sumie przez cały miniony weekend policjanci na terenie powiatu słupeckiego zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących oraz dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

W minioną sobotę policjanci drogówki prowadzili działania ALKOHOL I NARKOTYKI. W ciągu całej doby przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 230 kierowców. Okazało się, że czterech z nich prowadziło samochody będąc w stanie nietrzeźwości. Przypomnijmy, że pijany kierujący naraża się karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas określony. Jednak wątpliwą rekordzistką okazała się 49-letnia mieszkanka gm. Zagórów, która późnym popołudniem 8 marca w Trąbczynie kierowała rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości ok. 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Również w sobotę 9 marca w Przybrodzinie policjanci PP w Strzałkowie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Strzałkowo, który posiadał przy sobie susz roślinny w postaci marihuany. Dzień później policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Orchowie 20-latka z gm. Strzelno, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domów.