Nietrzeźwi kierujący na drogach - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach

z_alkotest_maleSłupeccy policjanci apelują do kierujących pojazdami o rozważną i „trzeźwą” jazdę. Niestety w minionym tygodniu, aż siedmiu kierowców łamiąc te podstawowe zasady stało się przestępcami. Poziom alkoholu w ich organizmach przekroczył 0,5 promila narażając jednocześnie osoby na karę do roku lub dwóch pozbawienia wolności.  Jeden z kierujących samochodem spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia.

23 stycznia w Słomczycach policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,1 promila alkoholu w organizmie.

25 stycznia w Zagórowie policjanci zatrzymali rekordzistę, którego poziom alkoholu w organizmie wyniósł ok. 3,2 promila . Mieszkaniec gminy  Zagórów kierował rowerem  .

26 stycznia w Ratyniu policjanci zatrzymali mężczyznę z gminy Lądek, który kierował samochodem osobowym , a we krwi miał ok.1,2 promila alkoholu.

26 stycznia mieszkaniec Słupcy jadąc rowerem trafił na rutynową kontrolę drogową. Po wykonaniu przez policjantów  badania alkotestem okazało się, że  ma ok. 0,6 promila alkoholu w organizmie.

26 stycznia w Skarboszewie również podczas kontroli drogowej okazało się, że mieszkaniec   gm. Strzałkowo kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok.1,1 promila alkoholu w organizmie.

26 stycznia Pospólnym  policjanci zatrzymali mężczyznę z  gminy Strzałkowo, który kierował motorowerem  będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie.

29 stycznia w Kopojnie Parcele policjanci drogówki zatrzymali mieszkańca gm. Zagórów, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Wcześniej spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Aby określić dokładną zawartość alkoholu jaki wypił pobrano od niego krew do badań.