13-nastego na drogach - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

13-nastego na drogach

ciosna_1We wtorkowy poranek, 13 grudnia, na drogach panowały niesprzyjające warunki do podróżowania. Nawierzchnia na drogach była mokra, miejscami jezdnia była oblodzona. Pojawiające się chwilami słońce złudnie dawało poczucie ładnej pogody i dobrych warunków drogowych. Niestety na drogach powiatu słupeckiego policjanci zanotowali  jeden wypadek drogowy oraz  pięć kolizji.  Niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze było przyczyną prawie wszystkich zdarzeń drogowych tego dnia. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę!

13 grudnia br. około godziny 7.30 w miejscowości Ciosna w gminie Strzałkowo doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. Najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze młoda kobieta kierująca suzuki wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z vw caddy.  23-letnią mieszkankę gm. Powidz ze  złamaną ręką i obrażeniami twarzy przewieziono do szpitala w Koninie. 41-letniego kierowcę volkswagena – mieszkańca gm. Strzałkowo - umieszczono na obserwacji w słupeckim szpitalu z ogólnymi potłuczeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

ciosna_2

 

Tego samego dnia około godz. 8.30 na drodze pomiędzy Mielżynem a Wólką w miejscowości Kokczyn II dachowała osobówka. Kierująca autem 31-letnia mieszkanka Konina wpadła w poślizg, dachowała, a następnie wjechała do rowu. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, była też trzeźwa.

Nieodpowiednia prędkość samochodu i złe warunki na drodze prawdopodobnie były przyczyną następnego zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny 9.25 pomiędzy Lądem i Zagórowem. 24-letnia kobieta nie zapanowała nad pojazdem i wjechała do rowu.

Tuz przed południem w miejscowości Ługi 20-letni mieszkaniec Poznania prowadząc forda na mokrej powierzchni jezdni nagle dachował i  wjechał do rowu.

 

wymysow_1
zdjęcia KP PSP Słupca

 

Jesień i zima nie sprzyjają kierowcom. Prowadząc pojazd na mokrej, czy oblodzonej nawierzchni musimy uważać podwójnie. Nie da się wszystkiego wytłumaczyć pechową "13".