Działania słupeckiej drogówki - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania słupeckiej drogówki

z_lizak_i_czapkaW minionym tygodniu  policjanci słupeckiej drogówki na terenie powiatu przeprowadzili działania pod kryptonimem „PASY” i „ ALKOHOL i NARKOTYKI”. Celem tych przedsięwzięć było egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa, stosowanie urządzeń do przewożenia dzieci w samochodach oraz eliminowanie z ruchu pijanych kierowców i tych, którzy zdecydowali się kierować będąc pod wpływem narkotyków.

Codziennie kilkuset ludzi w Polsce staje się przestępcami, mimo, że nikomu nie wyrządzili krzywdy. Zdecydowali się jedynie kierować pojazdami po spożyciu alkoholu lub będąc pod wpływem środka narkotycznego. Aby ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców 5 grudnia br. policjanci słupeckiej drogówki przez cały dzień prowadzili działania „alkohol i narkotyki”.  Cieszy fakt, że na 216 skontrolowanych kierujących, tylko jeden prowadził samochód będąc po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze  zatrzymali  mu prawo jazdy, kierowca odpowie przed sądem za wykroczenie.

Prowadzona analiza zdarzeń drogowych w powiecie słupeckim wykazuje dużą ilość osób niekorzystających podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików/podstawek do przewożenia dzieci.  Aby ograniczyć liczbę rannych i zabitych w zdarzeniach drogowych oraz zwrócić uwagę na obowiązek i potrzebę korzystania z pasów funkcjonariusze ruchu drogowego w dniu 9 grudnia br. prowadzili kontrole drogowe ukierunkowane na ujawnianie kierowców i pasażerów nie stosujących się do obowiązujących w tym zakresie przepisów. Podczas całodniowej akcji skontrolowano 45 pojazdów, ujawniono 29 przypadków naruszeń prawa, czyli 29 osób kierujących samochodami bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjantom nie umknęły tez inne wykroczenia drogowe.

Przypominamy, że :

- osoba kierująca pojazdem za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa naraża się na karę grzywny w kwocie 100 zł i 2 punkty karne,

- przewożenie dziecka w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami oznacza grzywnę 150 zł i 3 punkty karne,

- przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami, to grzywna 100 zł i 1 punkt karny,

- niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oznacza grzywnę 100 zł.