Grudniowe wypadki i kolizje - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grudniowe wypadki i kolizje

lezec_mPierwsze dni grudnia niechlubnie wpisały się w statystyki zdarzeń drogowych naszego powiatu. Doszło do trzech wypadków oraz czterech groźnie wyglądających kolizji. Policjanci zanotowali między innymi potrącenie pieszych i rowerzystów. Kierowcy samochodów jadąc zbyt szybko nie mogli bezpiecznie wyhamować i podróż kończyli na drzewie, ogrodzeniu posesji lub słupie.  Jesienno-zimowa aura nie sprzyja uczestnikom ruchu drogowego. Szarówka, opady atmosferyczne, czy niskie ciśnienie wpływają na naszą koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową. Apelujemy o rozwagę i bezpieczna jazdę oraz noszenie elementów odblaskowych. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

1 grudnia br  w Orchowie przed godz. 8.00 w okolicach przejścia dla pieszych na ul. Powstańców Wielkopolskich samochód osobowy potracił 32-letnia kobietę i jej 6-letniego syna. Pokrzywdzonych przewieziono do szpitala, wstępnie lekarz stwierdził obrażenia poniżej 7 dni. Dorosła osoba doznała  ogólnych potłuczeń, a dziecko miało ranę na  głowie. Sprawczynią potrącenia okazała się  26-letnia mieszkanka gm. Mogilno. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają orchowscy policjanci.

W tym samym dniu w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze w Słupcy samochód uderzył w słup, a w Bielsku w ogrodzenie posesji. 2 grudnia w Słupcy kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

4 grudnia ok. godz. 19.40 w Sługocinie kierujący skodą 57-letni mieszkaniec gm. Lądek  z zjechał na pas dla przeciwnego kierunku doprowadzając do zderzenia czołowego z vw golfem kierowanym przez 21-letniego mieszkańca gminy Słupca. W zdarzeniu ucierpieli: kierowca skody, który ze  złamaną miednicą i został przewieziony do szpitala w Koninie oraz trzej pasażerowie golfa. 57-letnia kobieta została na obserwacji w słupeckim szpitalu z ogólnymi potłuczeniami. 8-letnie dziecko doznało potłuczeń i zostało zwolnione do domu. U 18-letniego mężczyzny lekarze stwierdzili złamany staw łokciowy. Kierujący skodą prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości - 1,7 promila alkoholu w organizmie oraz nie używał pasów bezpieczeństwa.

 

slugocin

 

5 grudnia ok. godz. 5.30 w miejscowości Łężec na drodze K-92 23 – letni kierowca busa m-ki Peugeot ( woj. kujawsko - pomorskie)zjechał na pas dla przeciwnego ruchu i czołowo zderzył się z jadąca prawidłowo ciężarówką DAF ( woj. pomorskie). Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.  Kierowcę busa umieszczono w szpitalu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

ezec

 

Tego samego dnia ok. godz. 9.30  w Słowikowie doszło do kolejnego wypadku z udziałem busa. Kierujący mercedesem vito 36 – letni mieszkaniec gminy Orchowo z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pokrzywdzonego przewieziono do szpitala w Gnieźnie. Lekarze stwierdzili u niego złamanie biodra i uraz głowy.

 

slowikowo

  zdjęcia KP PSP Słupca