Zdarzenia drogowe z tygodnia - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe z tygodnia

z_koguty_2Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez młodych kierowców mogło być przyczyną wypadku drogowego w Drzewcach i kolizji w Kątach. W Wierzbocicach sprawca kolizji wymusił pierwszeństwo przejazdu. Policjanci apelują o rozsądną i ostrożną jazdę!

23 sierpnia ok. 17.40 w m.Kąty gm. Słupca kierujący oplem 22-letni mieszkaniec naszego powiatu nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i podczas hamowania zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku renaulta. Kierująca nim 41-letnia mieszkanka Słupcy została przewieziona do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i pozostała na obserwacji, aby wykluczyć inne obrażenia. Kierujący byli trzeźwi.

reno
opel

 

25 sierpnia ok. godziny 18.30 w m. Drzewce gm. Zagórów kierujący samochodem m-ki BMW 19-letni mieszkaniec Zagórowa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca auta został przewieziony do słupeckiego szpitala z podejrzeniem stłuczenia mózgu.  Pasażer – 18-letni mieszkaniec gm. Zagórów - został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Puszczykowie w stanie zagrożenia życia. Uczestnicy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.Od kierowcy BMW pobrano krew do badań.

kabrio
kabrio_1
 

26 sierpnia około godz. 12.00 w Wierzbocicach na drodze dojazdowej do A2 doszło do kolejnej groźnie wyglądającej kolizji. Po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym, kierowcę tego pojazdu - mieszkańca gm. Strzałkow - przewieziono do szpitala. Na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń. Kierowcę tira - obywatela Litwy, który wymusił pierwszeństwo przejazdu ukarano  mandatem.

tir