Wypadek drogowy w Jaroszynie Kolonii - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Jaroszynie Kolonii

jaroszyn_maleZagórowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Jaroszynie Kolonii.  Jedna osoba zginęła, druga z poważnymi obrażeniami została umieszczona w szpitalu.  Wstępnie policjanci przypuszczają, że przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego samochodem.

26 stycznia br. około godz. 9.45 w miejscowości Jaroszyn Kolonia kierujący Fiatem Punto jadąc drogą w kierunku Lądu, na oznakowanym skrzyżowaniu, podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył dachem pojazdu w przydrożne drzewo. W chwili przybycia ratowników na miejsce zdarzenia wewnątrz auta znajdowały się dwie uwięzione osoby – małżeństwo z Zagórowa. Strażacy musieli  użyć narzędzi hydraulicznych, aby dostać się do poszkodowanych. Rannych przewieziono do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierowca Fiata. Pasażerka ze złamaniem kręgosłupa przebywa pod opieką lekarzy.

 

jaroszyn_3

 

 

jaroszyn_2

 

 

jaroszyn_1

 

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Zimowe warunki nie sprzyjają kierowcom. Nawierzchnie dróg są oblodzone lub mokre, a co za tym idzie bardzo śliskie. Należy dostosować prędkość do panujących warunków, pamiętać o odpowiednich odstępach między poruszającymi się pojazdami.