Kierowco - jedź ostrożnie ! - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco - jedź ostrożnie !

napis_malePodczas ostatnich pięciu dni znacznie wzrosła temperatura na zewnątrz, na drogach odwilż, jednak lód zalega jeszcze skraje jezdni, pobocza, nadal utrzymują się koleiny. Niestety wraz z nadejściem ocieplenia część kierowców zaczęła mniej ostrożnie jeździć. Wynikiem czego jest kilkanaście zdarzeń drogowych, których można byłoby uniknąć gdyby kierujący prowadzili auta z odpowiednią prędkością do panujących warunków na drogach, pamiętali o odpowiednich odstępach. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.


Ocieplenie spowodowało, że kierowcy jeżdżą mniej ostrożnie. Ku przestrodze zamieszczamy poniżej  opis kilku zdarzeń drogowych, których z pewnością możnabyło uniknąć.

10 stycznia br. o godz. 9.05 w Podbielsku kierujący Fiatem Doblo mieszkaniec Inowrocławia nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka samochód m-ki Opel kierowany przez mieszkankę Orchowa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. W Słupcy na ul. Elektrownianej po godzinie 14 mieszkaniec Słupcy kierując Nissanem potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pokrzywdzony doznał złamania kości prawej nogi i został przewieziony do konińskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Tego samego dnia o godz. 14.35 w Wierzbocicach na prostym odcinku drogi kierowca z Ciążenia przejeżdżając VW Passatem obok prawidłowo idącej pieszej potrącił ją lusterkiem. Na szczęście kobieta doznała lekkich obrażeń i została zwolniona do domu po udzieleniu pomocy medycznej. O godz. 15:10 w Różannie, również 10 stycznia, kierująca Fordem Mondeo kobieta na łuku drogi nie dostosowała prędkości na oblodzonej drodze i wpadła w poślizg. Chwilę później uderzyła w drzewo. Doznała ogólnych potłuczeń i po opatrzeniu przez lekarza została zwolniona do domu. Inny kierowca w Słupcy wykonując manewr omijania zaparkowanego pojazdu zsunął się w koleiny i uderzył w samochód.


Dzień później również na drogach naszego powiatu nie była zbyt bezpiecznie. Rankiem 11 stycznia doszło do wypadku na autostradzie A2 na wysokości Skarboszewa. Kierujący ciężarowym Renaultem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu osobowego i doprowadził do zderzenia pojazdów. Obrażeń ciała doznali kierowca i pasażerka VW, którzy zostali przewiezieni do słupeckiego szpitala. W tym samym dniu na drodze krajowej K-92 również doszło do kolizji wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków. Około godz. 11.00 kierujący samochodem Renault Scenic uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez traktor. Obrażeń doznał pasażer samochodu osobowego w postaci stłuczenia kolana. Sprawa trafi do Sądu z wnioskiem o ukaranie sprawcy zdarzenia.


Ponadto w ciągu pięciu dni policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców. Dwóch z nich w Słupcy zdecydowało się na kierowanie samochodami mimo około dwóch promili w organizmie. Trzeci nietrzeźwy jechał rowerem w Trąbczynie z wynikiem 1,2 promila.