Policjanci wspierają WOŚP - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspierają WOŚP

09 stycznia 2011r. w całej Polsce gra XIX Finał WOŚP. W powiecie słupeckim policjanci włączają się w akcje zbierania pieniędzy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Są też współorganizatorami imprez towarzyszących w miejskich i gminnych sztabach orkiestry. Funkcjonariusze będą w tym dniu pełnić wzmożoną służbę na ulicach, aby przeciwdziałać próbom zakłócenia porządku publicznego, czy próbom rozbojów na osobach kwestujących i  kradzieży puszek.

Słupeccy policjanci od kilku dni uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych sztabów orkiestry, jakie powstały w powiecie słupeckim. Gromadzą przedmioty na licytacje, przygotowują stanowiska prewencji kryminalnej. Na odwiedzających halę MOSiR w Słupcy czekają policyjne stoiska.  Stanowisko prewencji kryminalnej z ulotkami , możliwością przymierzenia alkogogli oraz balonikami z logo KPP w Słupcy. Będzie też stanowisko technika kryminalistycznego z możliwością zrobienia odcisków linii papilarnych na okolicznościowych kartkach ora z stanowisko wyposażenia policyjnego ( czapki, kaski, tarcze, kamizelki, kajdanki, pałki itp.) z możliwością przymierzenia/ zrobienia zdjęcia. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji wystarczy wrzucić symboliczny datek do puszki.

Na potrzeby WOŚP powstała specjalna policyjna drużyna do gry w piłkę nożną halową, której zawodnicy będą uczestniczyli w turnieju piłkarskim, z którego wpisowe zasili konto orkiestry.

Policjanci na ulicach będą  pilnować bezpieczeństwa kwestujących, ale również będą zwracać  szczególna uwagę na to, czy zbiórki są przeprowadzane przez osoby do tego uprawnione i zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kwestujący będą wyposażeni w identyfikator ze zdjęciem woluntariusza, numerem oraz  miejscem na dane opiekuna w przypadku osób poniżej 16 roku życia.

Kwestującym przypominamy o kilku ważnych zasadach, o których powinni pamiętać podczas prowadzania zbiórki pieniędzy:

! należy zachować rozwagę i rozsadek,

! kwestować w grupach, osoby poniżej 16 roku życia tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów,

! unikać miejsc mało uczęszczanych(podwórka, bramy, parki,  skwery) zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu,

! w razie napadu nie starać się za wszelka cenę ratować puszki czy zawartości skarbonki, pamiętając , że życie i zdrowie jest  wartością nadrzędną ; zachować spokój i zapamiętać jak najwięcej szczegółów wyglądu sprawcy,

! wzywać patrol policyjny w przypadku najmniejszego podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa.