Niebezpiecznie na drogach - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpiecznie na drogach

izdebno_1Słupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 28 grudnia br. w Izdebnie w gminie Ostrowite. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, kierowcy samochodów z połamanymi kończynami trafili do szpitala. Zimowe warunki na drogach nie sprzyjają kierowcom, przypominamy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach oraz o ostrożności i rozwadze podczas prowadzenia pojazdów.

20-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego kierując volkswagenem polo prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, wjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zdarzenia z prawidłowo jadącym samochodem m-ki VW Golf. Kierowca golfa, 41-letni mieszkaniec gminy Ostrowite, doznał złamania ręki. W wyniku zdarzenia ucierpiał również kierowca „polówki”. Został przewieziony do konińskiego szpitala ze złamaną kością udową oraz obrażeniami twarzy. Jego auto zostało tak zmiażdżone, że potrzebna była pomoc specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć go z wraku. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Opady śniegu i różnice temperatur sprawiły, że drogi stały się śliskie i niebezpieczne.  Policjanci przypominają, że bezpieczną jazdę w takich warunkach może zapewnić rozwaga i ostrożność.  

 

izdebno_3
izdebno_2
zdjęcia KP PSP Słupca