Wypadek w Strzałkowie - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Strzałkowie

wypadek_maleSłupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 23 grudnia br. o godz. 11.05 na drodze K92 w Strzałkowie. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba została hospitalizowana. Policjanci przypominają o ostrożności i rozwadze podczas prowadzenia pojazdów. Zimowe warunki na drogach nie sprzyjają kierowcom.

24-letni mieszkaniec Poznania kierując Fiatem 126p nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i doprowadził do czołowego zdarzenia z samochodem Renault Thalia, którym kierowała 24-letnia mieszkanka Strzałkowa. W wyniku zdarzenia ucierpiał kierowca Fiata, który został przewieziony do słupeckiego szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

wypadek

 

Opady śniegu i wyższe nieco temperatury sprawiły, że drogi stały się śliskie i niebezpieczne.  Policjanci przypominają, że bezpieczną jazdę w takich warunkach może zapewnić rozwaga i ostrożność kierujących.