Zatrzymano 12 poszukiwanych osób - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 12 poszukiwanych osób

kajdankiW ciągu pięciu dni słupeccy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych przez organa ścigania i sądy. Była wśród nich jedna kobieta. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Kolejną trzynastą poszukiwaną osobę zatrzymali irlandzcy policjanci. Mężczyzna - mieszkaniec naszego powiatu - był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i został już deportowany do Polski.

Słupeccy policjanci od 29 listopada do 3 grudnia br. zatrzymali 12 poszukiwanych osób.  W ciągu roku poszukują około 100 osób zameldowanych w naszym powiecie.  Zatrzymują 93-95 % z nich. Funkcjonariusze zatrzymują też poszukiwanych prze inne jednostki Policji, Prokuratury i Sądy z całego kraju, jeżeli poszukiwani akurat przebywają na terenie powiatu słupeckiego(około kilkanaście osób rocznie). Jedni po zatrzymaniu trafiają do aresztów i zakładów karnych, inni są poszukiwaniu celem ustalenia miejsca pobytu. Wśród nich są niebezpieczni przestępcy wobec, których wydano listy gończe, europejskie nakazy aresztowania itp.

Czworo z aktualnie zatrzymanych poszukiwanych zameldowanych jest w Słupcy, trzech w gminie Strzałkowo, po dwóch z gmin Słupca i Ostrowite, jeden pochodzi z gminy Lądek. Kobietę po ustaleniu miejsca pobytu zwolniono do domu. Pozostałych mężczyzn zgodnie z nakazami osadzono w Zakładzie Karnym w Gębarzewie lub areszcie śledczym w Środzie Wlkp.

Najdłużej, bo od trzech lat, poszukiwany był 37-letni mieszkaniec gm. Strzałkowo. Wyemigrował z Polski, aby ukryć się przed organami ścigania. Wcześniej dopuszczał się oszustw i fałszerstw. Wydano za nim ENA i jak to bywa wcześniej lub trochę później dosięgła go ręka sprawiedliwości. Został zatrzymany przez irlandzką Policję, przewieziony do kraju i obecnie przebywa w areszcie śledczym w Warszawie.

W piątek zatrzymano 31-letniego mieszkańca Słupcy, który nie zgłosił się do więzienia w wyznaczonym terminie. Sławomir C. ukrywał się na terenie powiatu. Z uwagi na popełnienie przez niego przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu w zatrzymaniu, oprócz słupeckich kryminalnych, brali udział policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Poszukiwany nie chciał otworzyć drzwi. Funkcjonariusze zmuszeni byli wykonać tzw. siłowe wejście.  W wynajmowanym przez niego domu znaleziono narkotyki. Obecnie prowadzone są czynności dotyczące posiadania przez Słupczanina środków odurzających. Po ich zakończeniu mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi następne dwa lata.