Poranne działania na drogach - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poranne działania na drogach

akcja_maleDnia 27 października, we czesnych godzinach rannych, słupecka policja przeprowadziła wzmożone działania prewencyjne pod nazwą TRZEŹWOŚĆ oraz PRÊDKOŚĆ. W ciągu zaledwie dwóch godzin akcji stróże prawa skontrolowali blisko 218 kierowców. Cieszy to, że nikt nie zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Poranna akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez nieostrożnych kierowców, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków przekraczania dozwolonych prędkości oraz prowadzenia pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzali ilość przewożonych osób, ich bezpieczeństwo w pojeździe, zapięte pasy, stosowanie fotelików przy przewozie dzieci. W ciężarówkach sprawdzane były mocowania transportowanego ładunku.

Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu potencjalnych sprawców wypadków i kolizji drogowych. Efekt działań to 218 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie kilku przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, co skutkowało nałożeniem sześciu mandatów karnych. Policjanci udzielili tez sześciu pouczeń i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za brak badań technicznych i zły stan techniczny samochodu.

 

cirowy

 

Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jazdę zgodnie z obowiązującymi limitami prędkości. Pamiętajmy, że kierowcy prowadzący auto z dużą prędkością muszą odpowiednio wcześniej sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, a także zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu. Tego rodzaju działania będą systematycznie przeprowadzane na drogach naszego powiatu.

 

szul