Nietrzeźwi na drogach - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach

kieliszki-dr_08Pomimo apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu wielu użytkowników dróg powiatu słupeckiego nie stosuje się do tej podstawowej zasady. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Picie alkoholu przez kierowcę uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem, gdyż alkohol pogarsza koordynację ruchów, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje zaburzenia wzroku i  ogranicza pole widzenia oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości.

24 października br. policjanci z Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali 19 – letniego nietrzeźwego kierowcę samochodu, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po wnikliwej kontroli okazało się, że kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania.

Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie w ciągu kilku dni zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, którzy kierowali motorowerami i samochodami osobowymi. Najmłodszy z nich miał 17 lat i najwyższe stężenie alkoholu w organizmie – ponad 1,6 promila.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów drogówki, 20 października, w południe, w Zagórowie kierował rowerem z trzema promilami alkoholu w organizmie.

 

Proponujemy bezpieczne rozwiązania:

- nie pij, jeżeli planujesz prowadzić

- nigdy nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza prowadzić

- nie daj się namówić do jazdy samochodem kierowanym przez osobę, która piła alkohol

- jeżeli planujesz pić alkohol poza domem, to zamów taksówkę, skorzystaj z transportu publicznego, zostań na noc lub poproś znajomego o podwiezienie

 

Pamiętaj, nie jesteś w stanie ocenić wpływu alkoholu na Twój organizm!

Prowadząc pojazd po wypiciu alkoholu zwiększasz ryzyko spowodowania poważnego zdarzenia drogowego!

W Polsce co szósty zabity i co siódmy ranny są ofiarami wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych!