Nielegalna broń u myśliwego - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń u myśliwego

napis_maleW minionym tygodniu strzałkowscy policjanci ujawnili nielegalną broń palną i amunicję w garażu jednego z mieszkańców gminy Strzałkowo. Posiadanie nielegalnej broni jest przestępstwem, za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Podczas interwencji policyjnej w Szemborowie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzałkowie stwierdzili, że 51 – letni mężczyzna posiadający broń myśliwską nieprawidłowo ją przechowywał. Podczas szczegółowej kontroli policjanci znaleźli u niego nielegalną broń palną oraz amunicję, na którą również nie posiadał zezwolenia. Broń i naboje zabezpieczono. Mężczyznę zwolniono do domu po wykonanych czynnościach. Sprawa trafi do Sądu.


Policja przypomina, że wszyscy, którzy posiadają zgodnie z zezwoleniem broń palną, obowiązani są przechowywać ją w taki sposób, aby nie dostała się w ręce osób nieuprawnionych, a w szczególności dzieci.

W przypadku nadużywania alkoholu przez właścicieli broni palnej lub w razie stwierdzenia u nich zaburzeń na tle emocjonalnym, czy psychicznym, osoby z najbliższego ich otoczenia powinny skontaktować się z dzielnicowym.