3 wypadki w ciągu 2 dni - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 wypadki w ciągu 2 dni

zdjcie_dueW dniu 23 i 24 sierpnia br. na naszym terenie doszło do trzech wypadków drogowych. Przyczyny to niezachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej. Kierowcy w każdym przypadku byli trzeźwi.

W dniu wczorajszym tj.24 sierpnia br. doszło do dwóch wypadków drogowych. Dzień wcześniej w dniu 23 sierpnia br. również na terenie naszego powiatu miał miejsce wypadek drogowy.

W poniedziałek  tj. 23 sierpnia br. ok.godz.17.40 na drodze powiatowej  2262P w miejscowości Szemborowo nieletni mieszkaniec gm. Strzałkowo spowodował wypadek drogowy. Kierował  motorowerem i nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego marki Mercedes, czym doprowadził do  uderzenia w tył tego pojazdu. Kierujący Mercedesem, mieszkaniec gm. Strzałkowo nie doznał żadnych obrażeń. Kierujący motorowerem natomiast z podejrzeniem złamania kości żuchwy został przewieziony do szpitala. Nieletni nie posiadał jednak kasku ochronnego, który mógł uchronić go przed urazem głowy. Apelujemy więc do rodziców o świadome udostępnienie dzieciom motorowerów. Dbajmy o to, by zawsze miały założone kaski ochronne i uświadamiajmy zagrożenia jakie niesie ze sobą młodzieńcza brawura i nieprzestrzeganie przepisów drogowych.

Wczoraj tj.24 sierpnia br. ok.godz.15.00 w Słupcy, kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic ,mieszkaniec powiatu jarocińskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo samochodem osobowym marki Audi mieszkance Słupcy. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka pojazdu Audi. Przebywa w szpitalu z  podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i stłuczenia kręgosłupa.

Do drugiego wypadku drogowego doszło  ok.godz.17.45 w miejscowości Wierzbocice. Kierujący samochodem osobowym marki Citroen Xsara mieszkaniec gm. Zagórów jadąc drogą nr 466 nie zachował należytych środków ostrożności i na linii podwójnej ciągłej podjął manewr wyprzedzania motoroweru, który z kolei wcześniej rozpoczął manewr skrętu w lewo. W wyniku tego samochód uderzył w tył motoroweru powodując jego przewrócenie. Na skutek zdarzenia kierujący motorowerem doznał obrażeń ciała w postaci podejrzenia wstrząśnienia mózgu, stłuczenia głowy i kręgosłupa.
 
zdjcie_due
 
 
 
zdjcie_mae