Policja apeluje o ostrożność i rozwagę - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

motocyklPodczas minionego weekendu na drogach województwa wielkopolskiego zginęło w wypadkach czterech motocyklistów. W Wielkopolsce od początku roku w wypadkach drogowych zginęło 12 kierujących motocyklami. Policja apeluje o ostrożność, rozsądek i bezpieczną jazdę.

Pierwszy  śmiertelny wypadek zdarzył się w piątek, około 15.00, w Pile na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Kierujący motorem honda 29-latek, mieszkaniec Piły, w nieustalonych okolicznościach zderzył się z dostawczą toyotą, za kierownicą której siedział 56-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Motocyklista zginął na miejscu. Policja wciąż wyjaśnia przyczyny wypadku. Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad godzinę, jeden pas jezdni został wyłączony z ruchu. Tego samego dnia w Pile, kilka godzin wcześniej, motocykl zderzył się z samochodem osobowym na ulicy Poznańskiej. Motocyklista może mówić o prawdziwym szczęściu – lekko ranny trafił do szpitala.


Do kolejnych trzech wypadków drogowych z udziałem motocyklistów doszło w sobotę, 29 maja. Na terenie powiatu średzkiego w sobotę popołudniu 37-letni mieszkaniec gminy Krzykosy jadąc hondą , z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze, zahaczył o przydrożne drzewa i wywrócił się. Nieprzytomnego kierowcę przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Nie udało się go uratować. Policjanci przez kilka godzin na miejscu zdarzenia ustalali przyczynę tragedii.

 

Tego samego dnia wieczorem, dyżurny Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bukownica. Na miejscu  policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, prawdopodobnie jechał za szybko , stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i przewrócił się. Zmarł w szpitalu.

 

Tragiczną sobotę dopełnił wypadek w Poznaniu.  Kilka minut po 21.00, na ulicy Głogowskiej, na wysokości Mostu Dworcowego 22-letnia motocyklistka uderzyła w przystanek autobusowy. Zginęła na miejscu. Dziewczyna, wraz z kilkoma innymi motocyklistami, jechała w kierunku Ronda Kaponiera. Zatrzymała się na skrzyżowaniu, po zmianie świateł ruszyła z  niską prędkością. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn straciła panowanie nad maszyną, spadła z motoru i uderzyła w przystanek autobusowy. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Policja ostrzega i apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, prawidłowe wyprzedzanie. Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem. Kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu. Trzeba pamiętać o elementach zwiększających bezpieczeństwo jazdy takich jak: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice.