Sfingowana kradzież - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sfingowana kradzież

kk_i_k_malePolicjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie wspólnie ze słupeckimi kryminalnymi po raz kolejny wykryli fikcyjne zgłoszenie o kradzieży. Prawdopodobnie kłopoty finansowe spowodowały, że małżeństwo z gm. Strzałkowo zdecydowało się na fałszywe zawiadomienie o kradzieży całodziennego utargu z punktu usługowego prowadzonego przez siebie Policjanci prowadzący sprawę szukając sprawcy przestępstwa sprawdzali kilka hipotez i udowodnili, że zgłoszone zdarzenie to fikcja, która miała spowodować wzbogacenie się rodziny.

Późnym popołudniem 14 maja mieszkanka gm.Strzałkowo zawiadomiła o fakcie kradzieży torebki ze swojego samochodu, w której znajdował się całodzienny utarg z punktu usługowego, który prowadziła. Łupem sprawcy padło ponad 22 tys. złotych. Niezwłocznie podjęte przez policjantów czynności na miejscu zdarzenia oraz wnikliwa analiza informacji pozwoliły na zweryfikowanie hipotez i udowodnienie, że kradzież była sfingowana, a całe zdarzenie specjalnie wcześniej zaplanowane. W ciągu  kilku dni od „kradzieży” funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby zamieszane w przestępstwo. Okazało się, że mąż zgłaszającej wraz ze swoim znajomym z Konina wymyślili sposób szybkiego wzbogacenia się i  ułożyli plan działania. Prowadząca punkt usługowy, nie była wtajemniczona we wszystkie szczegóły planowanej kradzieży. Jednak w dniu jej popełnienia działała wg instrukcji męża. Dzięki żmudnej pracy słupeckich kryminalnych i strzałkowskich policjantów cała sprawa wyszła na jaw. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie wykryli również, że ponad miesiąc temu małżeństwo powiadomiło wrzesińską Policję o fikcyjnej kradzieży swojego samochodu. Mężczyźni i kobieta odpowiedzą przed Sądem za kradzież i pomocnictwo, za co  grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze raz okazuje się, że kłamstwo ma krótkie nogi, a każde przestępstwo wcześniej, czy później zostanie wykryte. Będąc w różnych trudnych sytuacjach życiowych z pewnością musimy szukać możliwości rozwiązania problemów. Pamiętajmy jednak o tym, że szukając rozwiązania poprzez łamanie prawa popadamy w dodatkowe kłopoty.