Areszt dla złodzieja samochodów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla złodzieja samochodów

malutkieZagórowscy policjanci wspólnie ze słupeckimi kryminalnymi wstępnie zakończyli postępowanie, w którym 21-letniemu mieszkańcowi  Zagórowa udowodnili popełnienie kilkunastu kradzieży, kilku włamań oraz trzech kradzieży samochodów. W przestępczym procederze pomagała mu żona. Mężczyzna na ostateczny wyrok Sądu poczeka w areszcie śledczym. Grozi mu  nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wnikliwości zagórowskich dzielnicowych i ich dobremu rozpoznaniu terenu udało się zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę wielokrotnych kradzieży i włamań. Młody Zagórowianin miał w swoim samochodzie rzeczy pochodzące z włamania oraz rzeczy służące do popełnienia przestępstwa. Dalsza współpraca z policjantami z Wydziału Kryminalnego w Słupcy pozwoliła na udowodnienie mężczyźnie kilkunastu przestępstw. Swój niecny proceder uprawiał na terenie gminy Zagórów i w sąsiedniej gminie Pyzdry w 2009 i 2010 roku. Chłopak przyznał, że ukradł trzy samochody, włamał się do kilku innych, do pomieszczeń gospodarczych i garaży oraz kradł wyposażenie samochodów. Jego łupem padały akumulatory, CB radia, radioodtwarzacze, nawigacje satelitarne, katalizatory, halogeny, narzędzia, paliwo.

 

nawig
plastiki

 

rozne1
 
rozne2
radia
Kilka razy w przestępstwach pomagała mu żona, która wiedziała czym trudni się małżonek. Policjanci odzyskali dużą część skradzionego mienia. Niestety dla zatarcia śladów podejrzany rozmontował jeden samochód a drugi spalił, gdyż  miał problem z jego uruchomieniem. Straty jakie spowodował swoimi poczynaniami przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sąd wobec mężczyzny zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu do czasu ostatecznej rozprawy.

Obecnie słupeccy policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie popełnił jeszcze innych czynów karalnych.