Alkohol nie jest dla nieletnich? - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol nie jest dla nieletnich?

alko_nielPóźnym wieczorem 4 września br. policjanci z posterunku w Zagórowie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch młodych chłopaków, którzy jechali na rowerach całą szerokością drogi. Od obydwu wyraźnie czuć było woń alkoholu. Każdy z nich wydmuchał prawie promil. Twierdzili, że wracają z dyskoteki. Oświadczyli też, że mają po 15 lat. Potwierdzili to ich rodzice, którym policjanci przekazali dzieci. Młodzi mieszkańcy Zagórowa będą musieli wytłumaczyć przed Sądem Rodzinnym skąd wzięli alkohol. Sąd może w tym przypadku zastosować środek wychowawczy w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
Młodzież niestety coraz częściej sięga po alkohol. Potwierdza to przypadek z początku września, kiedy to 13-letni słupczanin wyszedł z domu rano na rozpoczęcie roku szkolnego, a wrócił wieczorem pod wpływem alkoholu. Ile musiał wypić, że rodzice zdecydowali się przywieźć syna do szpitalnej izby przyjęć zaniepokojeni stanem zdrowia dziecka. Chłopak miał grubo ponad promil alkoholu w organizmie! Policjantom powiedział, że pił sam, chciał uczcić początek nauki, a alkohol kupił w jednym ze słupeckich marketów. Policyjne postępowanie ma wyjaśnić okoliczności nabycia alkoholu przez nieletniego, a następnie sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Mimo, że jak wszyscy wiedzą, alkohol nie jest dla nieletnich, nie brak małoletnich amatorów, którzy ten zakaz łamią. Niejednokrotnie pomagają im w tym dorośli: starsi koledzy, przygodnie spotkani pod sklepem dorośli czy niezbyt wnikliwi sprzedawcy. Pamiętajmy sprzedaż alkoholu czy rozpijanie małoletniego jest przestępstwem.