Rozbój w biały dzień - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój w biały dzień

kajdanki_maleDo brutalnego napadu doszło w biały dzień na przystanku autobusowym w miejscowości Policko. Rankiem, 14 sierpnia br., młody mieszkaniec powiatu konińskiego uderzył pięścią w głowę 76-letnią kobietę, wyrwał jej torebkę i zbiegł. Słupeccy policjanci, dzięki świadkowi zdarzenia, szybko ustalili sprawcę napaści oraz dane jego kolegi, który czekał w samochodzie opodal przystanku i pomógł w ucieczce. Rozbójnik tego samego dnia trafił do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na ostateczny wyrok sądowy poczeka w areszcie.
76-letnia mieszkanka gminy Lądek wybrała się około godz. 830 na przystanek autobusowy w Policku planując wyjazd. Gdy zauważyła młodego mężczyznę zbliżającego się do wiaty przystanku ucieszyła się, że nie będzie czekać na autobus sama. Niestety, chłopak dziwnie się zachowywał - zaczął pluć i kopać po ścianach. Nagle zaatakował kobietę uderzając ją pięścią w tył głowy. W tej samej chwili pokrzywdzona poczuła, że napastnik wyrywa jej torebkę. Staruszka przewróciła się na chodnik i nie mogła wstać. W tym czasie na wysokości przystanku zatrzymał swój samochód obywatel Niemiec. Tłumaczył na migi ofierze rozboju, że widział uciekającego z torebką mężczyznę, że ten wsiadł do samochodu, który czekał na niego niedaleko przystanku i że spisał numery rejestracyjne auta. Chwilę później te same informacje przekazał swojej żonie, która powiadomiła policję. Poturbowaną kobietę zauważyła też mieszkanka Policka, która zabrał ją do siebie i wezwała pogotowie. Pokrzywdzona doznała stłuczenia potylicy i pozostała na oddziale chirurgicznym słupeckiego szpitala.
Dzięki świadkowi zdarzenia i współpracy funkcjonariuszy ze Słupcy oraz sąsiedniego powiatu konińskiego jeszcze tego samego dnia zatrzymano 19-letniego sprawcę rozboju oraz jego 18-letniego pomocnika. Obu mieszkańcom powiatu konińskiego przedstawiono już zarzuty dokonania rozboju. Sąd zdecydował, że główny sprawca napadu, 19-letni Marcin B., będzie czekał w areszcie na proces. Mimo swojego młodego wieku wielokrotnie był już karany. Z wolnej stopy odpowiadać będzie przed sądem Łukasz S. – drugi ze sprawców rozboju.
Pokrzywdzona w skradzionej torebce miała tylko 10 zł oraz kartę bankomatową i dokumenty osobiste, a rozbójnikowi w przypadku udowodnienia winy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

napis