Walczymy z przestępczością gospodarczą - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Walczymy z przestępczością gospodarczą

logo_policja_slupcaW minionym tygodniu policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą w krótkim czasie „rozpracowali” 3 sprawy. Swój czas musieli dzielić pomiędzy Słupcę a gminę Strzałkowo. Odnieśli sukces dzięki dobremu rozpoznaniu w terenie i żmudnej pracy operacyjnej.
Pierwszego czerwca br. funkcjonariusze zespołu ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Strzałkowo, który trudnił się przerabianiem konsoli do gier Play Station 2. Podczas przeszukania znaleziono u niego gry i programy, które posiadał bez wymaganej licencji. Zabezpieczono też 3 konsole do gier. 
Tego samego dnia policjanci wykryli oszustwo jakiego dopuściła się 47 letnia mieszkanka Słupcy. Kobieta przez prawie rok fałszowała faktury na zakup leków, a następnie przedkładała je w MOPS w Słupcy celem wyłudzenia zasiłku. Do chwili obecnej wiadomo, że sprawczyni wyłudziła ok. 800 zł.
W obu sprawach wszczęto postępowania, które mają wykazać czy to wszystkie przestępstwa jakich dopuściły się w/w osoby.
W sobotę 6 czerwca właściciel jednego ze słupeckich sklepów RTV-AGD zgłosił fakt usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Twierdził, że dwie kobiety i mężczyzna chcieli kupić telefony komórkowe i sprzęt stereofoniczny przedkładając w trakcie spisywania umowy kredytowej prawdopodobnie skradziony dowód osobisty. Mimo, że sprawcy nie ujawnili swoich danych osobowych i zdążyli się oddalić ze sklepu, to słupeckim kryminalnym wystarczyły dwie godziny aby ustalić tożsamość nieuczciwych klientów i doprowadzić ich do komendy. Dwie kobiety, mieszkanki Słupcy Halina S. i Julia W. w trakcie przesłuchań przyznały się do popełnienia przestępstwa, oddały kwestionowany dokument. Jak się okazało należał do ich znajomego, który nie miał pojęcia, że utracił dowód osobisty. Trzecim z grupy okazał się mieszkaniec gm. Lądek, który chciał pomóc koleżankom, ale dość nieudolnie podawał się za właściciela dowodu. Z uwagi na przyznanie się do winy i nieutrudnianie dochodzenia cała trójka w domach poczeka teraz na decyzję Prokuratora i Sądu co do ich dalszego losu.
napis