KWP - Bezpieczni na drodze - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

KWP - Bezpieczni na drodze

Data publikacji 26.09.2019

Wzmożone kontrole, więcej policyjnych patroli, edukacja i profilaktyka. Tak wygląda projekt EDWARD na wielkopolskich drogach. W tym dniu na drogach całego kraju oraz Europy trwają podobne działania. Wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był bezpieczny.

Policjanci z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkali się z dziećmi w Skoda AutoLab i rozmawiali z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, funkcjonariusze w Poznaniu zorganizowali happening dla mieszkańców miasta, a na drogach całego województwa są wzmożone policyjne kontrole. Każda jednostka policji w naszym województwie jest zaangażowana w działania i wszyscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze.

To wszystko po to, aby liczba zdarzeń drogowych była znacząco mniejsza. Tylko od początku roku na terenie naszego województwa doszło do ponad 25 tys. zdarzeń drogowych, w tym 2,5 tys. wypadków drogowych. Śmierć na drodze poniosły 182 osoby.

Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego i tylko od nas zależy, czy ta sytuacja się zmieni.

 

foto:M.Kukawka