Poradnik Użytkowników Dróg

Zdarzenia drogowe – podsumowanie „Sierpniowego Weekendu 2019”

Data publikacji 19.08.2019

Przez cztery dni długiego weekendu w powiecie słupeckim doszło do jednego wypadku drogowego oraz czterech kolizji. Ujawniono jednego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci podkreślają, że był to w miarę bezpieczny weekend, jednak apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z dróg.

16 sierpnia w Giewartowie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Zainteresowanie postronnej osoby zwrócił samochód, który się poruszał z wystającymi kablami spod pokrywy silnika, ciągnącymi się za pojazdem. Mężczyzna postanowił zatrzymać auto. Kiedy otworzył drzwi od pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. Aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy zabrał kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że kierujący miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Podróżującego z kierowcą nastoletniego syna, funkcjonariusze oddali pod opiekę innych osób. Sprawę prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Orchowie.

17 sierpnia około godz. 13.15 w Stawie na drodze krajowej K92 zderzyły się cztery samochody. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW Caddy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go opla i uderzył w jego tył, czym zepchnął pojazd na fiata punto, a ten uderzył w tył znajdującej się przed nim skody. Dwie osoby przewieziono do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej jedną zwolniono, a drugą zatrzymano na obserwacji. Uczestnicy zdarzenie byli trzeźwi. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie.

18 sierpnia w Słupcy na ul. Traugutta około godz. 11.50 kierujący samochodem osobowym m-ki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w ogrodzenie, ścinając po drodze słupki oddzielające chodnik od jezdni oraz uszkadzając słup przy ulicy. 29-letni kierowca został ukarany mandatem karnym oraz dopisano do jego konta punkty karne.