Spotkania z Bezpieczeństwem

Powiatowy Dzień Profilaktyki w Zagórowie

Data publikacji 29.05.2017

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy i Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie zorganizowały Powiatowy Dzień Profilaktyki. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano występy, pokazy i wykłady. Do współpracy zaproszono policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Straży Ochrony Kolei, Klub Sportów Walki z Zagórowa i grupy rekonstrukcyjne. Specjalny koncert dał duet zaprzyjaźnionych rockmenów oraz kapela z Zagórowa. Chętni mogli oddać krew. Wszystko po to, aby wskazać młodzieży sposoby spędzania czasu wolnego bez używek i przemocy oraz propagować ideę niesienia pomocy innym.

W sobotę, 27 maja, na terenie zagórowskiego gimnazjum zorgaanizowano dla młodzieży i dorosłych Powiatowy Dzień Profilaktyki. Rozpoczęto od występu „Kapeli Podwórkowej z Zagórowa”. Uczestników przedsięwzięcia powiatali pomysłodawcy imprezy dyrektor gimnazjum Anna Eicke oraz asp.szt. Dariusz Nowicki. Młodzież gimnazjalna podsumowała projekt realizowany wspólnie z podopiecznymi OREW w Michalinowie. D.Nowicki przedstawił kilka filmów o tematyce profilaktycznej, jako podsumowanie projektów realizowanych we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Słupcy. Dalej zaproszono wszystkich na koncert detektywa Andrzeja Rubajczyka i dziennikarza Głosu Słupcy, wokalisty zespołu Piotruś Pan 17/1 Piotra Strumyka Stróżyka. Specjalne podziękowania za działalność na niwie profilaktyki trafiły do dyrektor A.Eicke, a przekazała je kom. Kinga Fechner – Wojciehowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Następnie uczestnicy podzielili się na grupy, dla których przygotowano specjalne wykłady skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców. O zagrożeniach płynacych z nieumiejętnego korzystania z internetu mówił podkom. Szymon Witczak, odpowiedzialność prawną nieletnich przedstawił kom. Miłchał Królikowski, a przed zgubnym wpływie sekt przestrzegał mjr ks.Marcin Kostka z Krakowa.

Później przyszedł czas na pokazy pojazdów służbowych policjantów,strażaków i sokistów, pokaz szkolenia psa obronnego, prezentację technik samoobrony i karate oraz obejrzenie stoisk przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne WARCIANIE, ASG Słupca oraz 68 Bojową Chorągwiew z Krakowa. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i poczęstunku dla wszystkich.

Należy podkreślić, że podczas imprezy 32 osoby oddały krew, co przełożyło się na 14,4 l tego cennego daru, niezbędnego dla ratowania innych.

Organizatorzy oraz uczestnicy tego przedsięwzięcia chcieli pokazać, że można spędzać wolny czas bez stosowania używek, przemocy i nietoletancji, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Powrót na górę strony