Bądź widoczny - będziesz bezpieczny - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Bądź widoczny - będziesz bezpieczny

Data publikacji 26.10.2009

worki_maleZ inicjatywy słupeckich policjantów i przy wsparciu gminnych samorządów na terenie powiatu ruszyła akcja B¡DŹ WIDOCZNY – BÊDZIESZ BEZPIECZNY, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem małoletnich. Zadaniem przeprowadzanych działań jest też popularyzacja wiedzy na temat elementów odblaskowych i przydatności ich noszenia. Każdy pierwszoklasista ze szkoły podstawowej otrzyma odblaskowy woreczek na strój sportowy, który oprócz swojej praktycznej roli, spełnia zadania odblasku i sprawi, że dzieci będą lepiej widoczne w dzień i po zmierzchu. Woreczki otrzymały już dzieci z gminy Słupca, Strzałkowo, Orchowo i Lądek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem małoletnich słupeccy policjanci z Wydziału Prewencji wyszli z inicjatywą zaopatrzenia wszystkich pierwszoklasistów powiatu słupeckiego w odblaskowe woreczki na strój sportowy. Wymyślili akcję B¡DŹ WIDOCZNY – BÊDZIESZ BEZPIECZNY i zaprosili samorządy gminne do udziału w realizacji przedsięwzięcia. Dzięki specjalnej kolorystyce i odbijającym światło elementom woreczki są doskonale widoczne i w dzień i po zmierzchu. Aby zwiększyć świadomość uczniów, ich rodziców i nauczycieli na temat roli odblasków w życiu codziennym, policjanci z zespołu ds. nieletnich oraz dzielnicowi przeprowadzają specjalne pogadanki w szkołach. Dużym wsparciem w popularyzacji akcji i jej celów są lokalne media: prasa, radio i telewizja.

worki_1

 

W szkołach podstawowych w Koszutach i Kotuni woreczki wręczała pani Wójt Gminy Słupca – Grażyna Kazuś wraz z policjantami.

worki_1a
worki_2aworki_3a

A tak przebiegało przekazanie woreczków w gminie Strzałkowo, gdzie dzieci odwiedziła  z-ca wójta Lidia Śmidowicz.

worki_4a

 

Szkoła Podstawowa w Strzałkowie

worki_7a

 

i jej filia w Skarboszewie.

worki_6a

Szkoła Podstawowa w Wólce.

worki_5a

 

W Szkole Podstawowej w Orchowie woreczki wręczała st. sierż. Iwona Górna i przedstawiciel Urzędu Gminy – pani Magdalena Kasprowicz.

worki_8a

Tak prezentowały się woreczki wręczane pierwszoklasistom z gminy Lądek.

worki_9a