Podsumowanie świątecznego weekendu – Boże Narodzenie 2017 - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu – Boże Narodzenie 2017

Data publikacji 27.12.2017

Od 22 do 26 grudnia br. na drogach powiatu słupeckiego doszło do jednego wypadku drogowego i jedenastu kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymano prawo jazdy mężczyzny, który prowadząc pojazd o ponad 50km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zanotowano zdarzeń kryminalnych. Policjanci byli wzywani do licznych interwencji domowych oraz w miejscach publicznych.

22 grudnia w Stawie około godz. 9.30 kierujący toyotą mężczyzna podczas wykonania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka samochodowi m-ki Jeep i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący jeepem został przewieziony do szpitala na badania. Kierowcy toyoty policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Tego samego dnia w Przecławiu policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gm. Ostrowite, który w terenie zabudowanym prowadził auto z prędkością 110 km/h. Meżczyzna został też ukarany mandatem karnym.

24 grudnia w Wymysłowie(gm. Zagórów) doszło do wypadku drogowego z udziałam dwóch samochodów osobowych, w którym sześć osób odniosło obrażenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że jadący od strony Zagórowa pojazd m-ki Ford zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w barierę energochłonną, a nastepnie czołowo zderzył się jadącym z przeciwka samochodem m-ki BMW. Cztery osoby podróżujące bmw, w tym jedno dziecko oraz dwie z forda zostały przewiezione do szpitali celem udzielenia pomocy medycznej. Kierowcy forda policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

26 grudnia w Imielnie policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali 32-letniego mieszkanca pow. słupeckiego, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało około 1 promila zawartości alkoholu w jego organizmie.