Słupeccy policjanci dla WOŚP - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słupeccy policjanci dla WOŚP

23-final_2

 

11 stycznia w całej Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie słupeckim policjanci włączają się w akcję zbierania pieniędzy, ale przede wszystkim będą w tym dniu pełnić wzmożoną służbę na ulicach. Chcą w ten sposób przeciwdziałać próbom zakłócenia porządku publicznego, czy próbom rozbojów na osobach kwestujących i  kradzieży puszek. Funkcjonariusze są  też współorganizatorami  i uczestnikami imprez towarzyszących w miejskich i gminnych sztabach orkiestry.

Słupeccy policjanci od wielu dni uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych sztabów orkiestry, jakie powstały w powiecie słupeckim. Przygotowują specjalne stanowisko prewencji kryminalnej w Słupcy w  hali MOSiR oraz w Orchowie. Zapraszamy do obejrzenia wyposażenia policyjnego z możliwością przymierzenia i zrobienia zdjęcia oraz zabawy w alkogoglach. Na odwiedzających stoisko czekają upominki w postaci elementów odblaskowych i poradników.

Na potrzeby WOŚP powstała specjalna policyjna drużyna do gry w piłkę siatkową, której zawodnicy będą uczestniczyli w turnieju piłkarskim, z którego wpisowe zasili konto orkiestry.

Policjanci na ulicach będą  pilnować bezpieczeństwa kwestujących, ale również będą zwracać  szczególna uwagę na to, czy zbiórki są przeprowadzane przez osoby do tego uprawnione i zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kwestujący będą wyposażeni w identyfikator ze zdjęciem woluntariusza, numerem oraz  miejscem na dane opiekuna w przypadku osób poniżej 16 roku życia.

Kwestującym przypominamy o kilku ważnych zasadach, o których powinni pamiętać podczas prowadzania zbiórki pieniędzy:

! należy zachować rozwagę i rozsadek,

! kwestować w grupach, osoby poniżej 16 roku życia tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów,

! zbiórkę pieniędzy najlepiej prowadzić do zapadnięcia zmroku i w bezpiecznych miejscach:  głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer,  w okolicach punktów handlowych itp.

! unikać miejsc mało uczęszczanych (podwórka, bramy, parki,  skwery) zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu,

! w razie napadu nie starać się za wszelka cenę ratować puszki czy zawartości skarbonki, pamiętając , że życie i zdrowie jest  wartością nadrzędną ; zachować spokój i zapamiętać jak najwięcej szczegółów wyglądu sprawcy,

! wzywać patrol policyjny w przypadku najmniejszego podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa.

 

wosp_logo