Turniej na najlepszego dzielnicowego w Wielkopolsce

ewojtczakNa terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu rozegrane zostały wojewódzkie eliminacje VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2014". W zawodach udział wzięło 60 policjantów – finalistów wcześniej rozgrywanych eliminacji na szczeblu komend miejskich i powiatowych Policji. Sierż. sztab. Emil Wojtczak z Posterunku Policji w Zagórowie zajął II miejsce. Reprezentujący słupecką  komendę policji funkcjonariusz zdobył tyle samo punktów co zwycięzca. O miejscach zdecydował czas pisania testu.

Zawody składały się z  dwóch etapów. W pierwszym etapie dzielnicowi zmierzyli się z testem wiedzy zawodowej obejmującym szeroko rozumianej problematyki służby prewencyjnej. Następną konkurencją była symulacja przyjęcia klienta – mężczyzny zgłaszającego zakłócenia ciszy i spokoju w porze nocnej przez osobę nieletnią. Członkowie komisji sędziowskich bardzo wysoko oceniali stopień przygotowania zawodowego startujących w zawodach policjantów. Najlepsi z rywalizujących na etapie eliminacji wojewódzkich dostąpią zaszczytu reprezentowania garnizonu wielkopolskiego Policji w finałach ogólnopolskich tych zawodów organizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach w dniach od 13 do 15 października bieżącego roku.