Posumowanie weekendu - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posumowanie weekendu

napis_malePolicjanci oceniają miniony weekend jako spokojny i bezpieczny. Nie zanotowano poważnych zdarzeń drogowych, czy kryminalnych. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy mimo apeli i ostrzeżeń zdecydowali się kierować pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas piątkowych działań ukierunkowanych na ujawnianie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości nałożono ponad trzydzieści mandatów. W sobotę słupeccy kryminalni odzyskali skradziony pojazd.

31 maja policjanci drogówki prowadzili działania „prędkość”. Okazało się, że w trakcie jednego dnia akcji nałożono aż 31 mandatów za przekraczanie dozwolonych prędkości na drogach powiatu słupeckiego. Przez cztery dni długiego weekendu zatrzymano pięciu pijanych kierowców. Dwóch prowadziło samochody osobowe, dwóch motorowery, trzech ostatnich jechało rowerami. Jeden z nich miał ok. 4 promili alkoholu w organizmie.

Na terenie gminy Lądek, 1 czerwca br., słupeccy kryminalni i dzielnicowy odzyskali skradziony w powiecie szamotulskim samochód osobowy m-ki Fiat Seicento. Było to możliwe m.in. dzięki właściwemu zachowaniu jednego z mieszkańców gminy, którego zaniepokoiło dziwne zachowanie zauważonych obcych mężczyzn. Wnikliwość funkcjonariuszy doprowadziła do ujawnienia pojazdu na jednej z posesji. Samochód  został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Policjanci wyjaśniają okoliczności związane z kradzieżą auta.