Sukces policjanta i druha

jacek_mW miniony weekend st. sierż. Jacek Derengowski z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy został, wraz z trzema kolegami strażakami z Ostrowitego, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na VI Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowitego w swojej klasie łodzi motorowych ( 31-50km) zajęła drugie miejsce. Na co dzień kolega Derengowski jest dzielnicowym gminy Ostrowite, a po pracy udziela się jako strażak-ochotnik.

W dniach 8-10 lipca br. w miejscowości Wilkasy niedaleko Giżycka, na Jeziorze Niegocin, rozegrano kolejne mistrzostwa Polski strażaków ochotników zajmujących się ratownictwem wodnym i powodziowym. W Mistrzostwach Polski udział wzięło 39 drużyn i 165 zawodników. W składzie OSP Ostrowite znajdowali się: Grzegorz Łagutoczkin, Jarosław Łagutoczkin, Łukasz Przygocki oraz policjant KPP w Słupcy - Jacek Derengowski. Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach: tor przeszkód, wyścigi łodzi wiosłowych, budowa wału przeciwpowodziowego i slalom łodzi motorowych.

Strażacy z OSP w Ostrowitem udowodnili, że od kilku lat są drużyną liczącą się w kraju. W zeszłym roku również zajęli miejsca na podium. Mistrzostwa objął partonatem honorowym Wiceprezes Rady Ministrów Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  Waldemar Pawlak. Z jego rąk ostrowiccy strażacy otrzymali puchar i nagrodę pieniężną.