Łosie w Słupcy - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łosie w Słupcy

061W sobotni poranek nasze miasto odwiedziły trzy okazałe łosie.

W dniu 28 sierpnia br. około godz.10.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słupcy otrzymał zgłoszenie o biegających ulicami naszego miasta łosiach. Był to niecodzienny widok, wszyscy z zaciekawieniem i niedowierzaniem obserwowali te zwierzęta. To pierwszy taki przypadek w naszym mieście. Ta wizyta zakończyła się dla jednego z nich tragicznie. Podczas przemierzania ulicami Słupcy, jeden z nich uszkodził trzy pojazdy a następnie zawisł na ogrodzeniu. Wezwany na miejsce weterynarz podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia, ponieważ doznał on rozległych obrażeń jamy brzusznej. Dwa pozostałe łosie z impetem opuściły miasto. Zwierzęta te na ogół przebywają w podmokłych lasach, wyjątkowo można spotkać je w pobliżu ludzkich osiedli, gdzie zapuszczają się w celu zdobycia pokarmu.

 

due

 


 

066