Śmierć na drodze - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć na drodze

wypadek_maleSłupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło 9 maja po godzinie 2200 w Woli Koszuckiej w gminie Lądek. W zderzeniu dwóch aut zginęła kierująca golfem kobieta oraz pasażer toyoty. W ciężkim stanie przewieziono do szpitala pasażerkę toyoty.

Przybyła na miejsce wypadku specjalna grupa dochodzeniowa ustaliła możliwy przebieg zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną w miejscowości Wola Koszucka jadący drogą podporządkowaną z m. Kowalewo 20-letni mieszkaniec gm. Lądek prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW Golfem kierowanym przez 32-letnią mieszkankę tej samej gminy. Na skutek potężnego uderzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Zginął również 17-letni pasażer toyoty, a 17-letnia pasażerka tego pojazdu walczy o życie w szpitalu. Kierujący toyotą z obrażeniami głowy, wstrząśnieniem mózgu i ogólnymi potłuczeniami również przebywa w szpitalu. Policyjne postępowanie ma wyjaśnić przyczynę wypadku i wskazać jego sprawcę.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, gdzie następstwem wypadku jest śmierć innej osoby kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Nadmierna prędkość, chwila nieuwagi lub zbytnia lekkomyślność kierujących sprawiają, że tracą zdrowie i życie oni sami, a często też niewinni ludzie. Pomyślmy o tym zanim wsiądziemy za kierownicę.

 

wypadek

Zdjęcie KP PSP Słupca

Niech ten wypadek będzie ostrzeżeniem
dla wszystkich użytkowników dróg!